WYBIERZ MIASTO:

KLUB FESTIWALOWY

Klub Festiwalowy

PIĄTEK

W piątek połączymy siły z Rap Szaletem*, którego kwietniowa odsłona rozhuśta uczestników specjalnie z okazji MIASTOmovie:wro #3.

*Rap Szalet w lecie 2011 roku zapoczątkowało dwóch panów – Gutek i Teskko. Formuła była prosta. Sciągnąć kumpli i przyjaciół w tę jedną niedzielę miesiąca. Nakarmić ich muzyką i dobrą szamą i dać im poczuć wakacyjny klimat w środku miasta. Sprowokować ich, żeby spotkali się w jednym miejscu i w parkowej atmosferze pogadali, zjedli i przyjemnie spędzili czas.

 

SOBOTA

Drugi dzień festiwalu dla Klubu Festiwalowego oznacza główną imprezę after party. Od 22:30 scena należeć będzie do Tryptaminee; rezydentki krakowskiego Prozaka 2.0 Meg Cocaine oraz Senthii, będącej obok An On Bast (gościa pierwszej edycji MIASTOmovie), perłą polskiej sceny house i techno.

 

NIEDZIELA

W samo południe drzwi Szklarni otworzą się dla spragnionych i głodnych kulinarnych wrażeń. Ostatni dzień festiwalu zdecydowaliśmy celebrować wspólnym śniadaniem, które przygotujemy specjalnie dla festiwalowiczów, ale również dla stałych bywalców szklArniowych przestrzeni i tych, którzy przypadkiem trafią na Ofiar Oświęcimskich 19.

Jacob Eriksen, to człowiek, który porusza najcieńsze struny ludzkiej wrażliwości. Muzyka eksperymentalna, którą tworzy to dzieła sztuki podparte latami doświadczenia i kształcenia. „Dźwięk i Światło” Jacoba Eriksena to projekt otwierający festiwal Muzyki Elektronicznej i Eksperymentalnej STRØM w Kopenhadze 2011. Do Wrocławia przyjedzie ze specjalnie na tę okazję przygotowanym materiałem.


BIO

SENTHIA
SENTHIA

Od wielu lat związana ze środowiskiem klubowym i muzyką elektroniczną. Pierwsze kroki za djką stawiała w Krakowie oraz rodzinnym Tarnowie. Obecnie mieszka we Wrocławiu i systematycznie pojawia się w line-up’ach wrocławskich imprez. Jednocześnie blisko współpracuje z Meg Cocaine oraz krakowskim klubem Prozak 2.0.
Do tej pory miała przyjemność support’ować m.in. takich artystów jak Apparat, Extrawelt, Kollektiv Turmstrasse, Michael Mayer, Anja Schneider, Saschienne, Radio Slave, Ada, Oliver Huntemann, Robert Babicz.
Każdym swoim setem chce opowiedzieć pewną historię, przywiązuje ogromną wagę do spójności budowanej na bazie dokładnie wyselekcjonowanych kawałków; czysta elektronika, soczysty deep house, hipnotyzujące wokale , etniczne zdobienia, porywający tech – to elementy, z których za każdym razem stara się stworzyć coś wyjątkowego. 

http://www.soundcloud.com/senthia


MEG COCAINE
MEG COCAINE

Od prawie dziesięciu lat na klubowej scenie Polski, gra, organizuje imprezy i ciągle ciężko jej wysiedzieć w jednym miejscu dłużej.
Choć pochodzi ze Śląska i tam nie zadomowiła się na stałe, od Lublina , w którym rozwijała swój warsztat dj-ski po Londyn w 2005 roku, gdzie miała okazje rozwijać swoje umiejętności i „walczyć“ o prawdziwą kolekcję jej pierwszych płyt winylowych, przez Lublin, Katowice aż po Kraków.
W tym czasie przemierzyła Polskę wzdłuż i wszerz grając w najlepszych klubach min w: Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Częstochowie, Krakowie, Katowicach, Gliwicach, Lublinie.
Organizowała imprezy począwszy od klubowej sceny Juwenaliów Sląskich, we wspominanym z sentymentem Błędnym Kole, od 8 lat także w swoim rodzinnym mieście Zawierciu ( klub Novum ). Nie straszne dla niej są także akcje wspierające kobiety za deckami – Kobieca PROwokacja, w którą włączyła się także cała, muzyczna płeć piękna – Novika, Ramona Rey, An On Bast i wiele innych.
Obecnie jej miejsce to Kraków i klub Prozak 2.0, gdzie rozkręca najgorętsze eventy z m.in Saschienne, Anja Schneider, Apparat, Marc Romboy, Marc Houle, Radio Slave, Troy Pierce, Barnt, Ada, a w planach wiele, wiele innych.

https://soundcloud.com/megcocaine


tryptaminee

TRYPTAMINÈE (regime)

Jeden z założycieli kolektywu regime brigade oraz redaktor Akademickiego Radia Luz. DJ i promotor cyklicznych wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu. Nie lubi dzielić muzyki na gatunki, jednak zdecydowanie trzyma się rytmiki 4×4. W swoich selekcjach stawia na mroczny vibe i taneczną energię, szukając równowagi pomiędzy brzmieniami tech house i techno.

https://www.mixcloud.com/tryptaminee/
http://regime.pl


JACOB ERIKSEN
JACOB ERIKSEN

Sound Thinker, Urodzony w Danii, w 1985 roku, aktualnie mieszka i pracuje w Berlinie. Zajmuje się sztuką dźwięku, sztuką konceptualną, muzyką ekperymentalną.

>W 2011 roku w Kopenhadze otwierał Festiwal Muzyki Elektronicznej i Eksperymentalnej STRØM projektem Dźwięk i Światło:

https://soundcloud.com/reireireirei/opic
https://soundcloud.com/formphases/finch