WYBIERZ MIASTO:
www_logo
 
Chcecie wykąpać się w basenie, stawie, nawet rzece w samym centrum miasta? Okej, da się zrobić! Pospacerować po parku pełnym tajemnic, posiedzieć w ogrodzie z tysiącami gatunków niespotykanych roślin, piknikować na nabrzeżu? Nie ma problemu! Pójść do niemego kina, teatru albo salonu osobliwości? Jasne – w Breslau zrelaksować się, odpoczywać, ZAŻYWAĆ LABY można na tysiąc różnych sposobów. Jakich? Tego będziecie już musieli dowiedzieć się sami…
„Laba w mieście Breslau” to gra miejska realizowana w ramach programu mikroGRANTY ESK 2016, podążająca śladami najpopularniejszych w przedwojennym Wrocławiu miejsc rekreacji i zabawy.

 

 

9 sierpnia postawimy przed zawodnikami tylko jedno zadanie: wypocząć za wszystkie (choć przede wszystkim dawne) czasy. By to osiągnąć, będą musieli w błyskawicznym tempie zaznajomić się z ulubionymi rozrywkami breslauerów oraz miejscami, w których się im oddawali. Na kolejnych stacjach na uczestników będą czekały zadania sprawdzające ich wiedzę, orientację w mieście, a także zręczność i gotowość do podejmowania wyzwań.
Która drużyna zrelaksuje się po mistrzowsku i jako pierwsza dotrze do mety? 

UWAGA! Gra miejska przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 16 lat, osoby poniżej 18 r. ż. powinny zostać zgłoszone z opiekunem. Przynajmniej jedna osoba z grupy powinna umieć pływać, nie mieć lęku wysokości i nietolerancji laktozy oraz być w posiadaniu sprawnego telefonu z aparatem fotograficznym.

Przeczytaj REGULAMIN-GRY-MIEJSKIEJ

Finałem „Laby w mieście Breslau” będzie piknik w EkoCentrum Wrocław, podczas którego, oprócz wspólnej zabawy przy muzyce, świetnym jedzeniu i grach podwórkowych, zaprosimy do wzięcia udziału w warsztatach i spotkaniach.

 

  skwery
Warsztaty
„Skwery Breslau” to ekologiczno-plastyczne zajęcia skierowane do dzieci w wieku 6-10 lat. Podczas półtoragodzinnych warsztatów dzieci zgłębią dzieje wybranych wrocławskich parków, których korzenie sięgają czasów przedwojennych, a następnie z materiałów recyklingowych stworzą wspólnie trójwymiarową makietę wymarzonego zieleńca. Co stanie w parku? Fontanna? Klatka z dzikimi zwierzętami, a może trampolina do podniebnych akrobacji? Wszystko zależy od wyobraźni młodych architektów!
Prowadzenie: Aleksandra Solińska – historyk sztuki, anglistka i miłośniczka filozofii eko. W pracy stara się łączyć wszystkie pasje – tłumaczy sztukę i o sztuce, prowadzi warsztaty plastyczne i ekologiczne, mi.in. we współpracy ze stowarzyszeniem kulturalno-ekologicznym “Filtrator”. 

 

PARTNERZY
EkoCentrum Wrocław  i Uniwersytet Wrocławski: Pracownia Badań Pejzażu Dźwiękowego

logoEC      uniwerstet wroclawski.jpg

 

Projekt realizowany jest przez Wrocławską Fundację Filmową w ramach programu mikroGRANTY ESK 2016 (http://wroclaw2016.pl/mikrogranty/)

mikroGRANTY02   

 
 
 

 

9 sierpnia 2015 /niedziela/


Gra miejska – start
12:00 Park Staromiejski im. Mikołaja Kopernika

Piknik / Gry podwórkowe
15:00 – 20:00 EkoCentrum Wrocław

.
.
.

zagra: DJ Maciek Przestalski
nakarmią i napoją:
Etno Cafe
KRAM
Wincentego 21